Korozja – co to jest? Jak jej przeciwdziałać?

samochód pokryty korozją

Korodowanie, jak powszechnie wiadomo, to bardzo niepożądany proces, który w dłuższym czasie niestety prowadzi do niszczenia materiału. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że korodowanie dotyczy nie tylko metalu, ale również drewna, betonu i wielu innych tworzyw sztucznych. Z niniejszego artykułu można dowiedzieć się co to korozja i jak zapobiegać korozji.

Read more

Cynkowanie a cynowanie – czym się różnią? Czemu nie należy mylić tych pojęć?

cynkowanie a cynowanie różnice

Cynk i cyna – na pierwszy rzut oka może się wydawać, że podobne nazwy sugerują podobne właściwości obydwu pierwiastków. Chociaż o pomyłkę nietrudno, cynkowanie i cynowanie różnią się czymś więcej, niż tylko jedną literą w nazwie. Obydwa pierwiastki różnią się pod względem zastosowania, przy czym najważniejszą różnicą jest możliwość kontaktu cyny z żywnością, podczas gdy […]

Read more

Cynkowanie wysokotemperaturowe drobnych elementów

drobne metalowe elementy ocynkowane wysokotemperaturowo

Zabezpieczenie metalu przed korozją to jedno z najważniejszych etapów obróbki metalowych części. Nawet ściśle przylegająca warstwa farby proszkowej nie jest w stanie zapewnić pełnej ochrony przed rdzą, dlatego niezbędne jest wykorzystanie bardziej wydajnej metody. Cynkowanie ogniowe to obecnie najskuteczniejszy sposób na stworzenie warstwy antykorozyjnej, która sprawdzi się nie tylko w przypadku dużych elementów.

Read more

Malowanie ogniowe – czy chroni przed ogniem?

malowanie proszkowe jako ochrona przed ogniem

Pomimo ogromnych postępów technologicznych ogień wciąż stanowi poważne zagrożenie dla dzisiejszych budynków. Aby powstrzymać żywioł, ograniczyć straty w mieniu i zapewnić użytkownikom czas na ewakuację powstały szczegółowe normy dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Jednym z ważnych elementów pasywnej ochrony przed ogniem jest wykorzystanie niepalnych farb, które ograniczają szybkość rozprzestrzeniania się żywiołu.

Read more

Cynkowanie ogniowe – na czym polega? Czy warto?

metale ocynkowane ogniowo

Cynkowanie ogniowe należy do najbardziej wydajnych sposobów zabezpieczania metalu przed korozją. Wysoka odporność, żywotność powłoki sięgająca stu lat oraz zachowanie wysokich walorów estetycznych sprawia, że nie istnieje równie wydajna metoda zabezpieczania metalowych części przed rdzą.

Read more

Cynkowanie ogniowe przed malowanie proszkowym – dlaczego warto?

metalowe elementy ocynkowane ogniowo

Zabezpieczenie elementów stalowych przed korozją stanowi jeden z najważniejszych etapów przygotowania części do użytku. Chociaż malowanie proszkowe bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnię przed rozwojem korozji, warstwa lakieru może się okazać niewystarczająca. Jeżeli poszukujemy sposobu na pełną ochronę stali przed rdzą, ocynk ogniowy jest najlepszym rozwiązaniem.

Read more

Powłoka proszkowa – trwałość, typy

powłoka proszkowa

Powłoka proszkowa ma bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie coraz więcej osób stawia właśnie na malowanie proszkowe. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych powłokach, które produkowane są z żywicy albo mieszanek żywic z dodatkowymi pigmentami. Dzięki uszlachetniającym dodatkom można uzyskać ciekawy efekt wizualny i użytkowy.

Read more

Jak chronić metal przed korozją? Najlepsze metody

metal pokryty korozją

Metal to wyjątkowo wytrzymały materiał, który pozwolił człowiekowi dotrzeć między gwiazdy, jak i penetrować głębiny oceanu. Mimo przysłowiowej twardości warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do powstawania rdzy. Korozja osłabia strukturę metalu i tworzy głębokie wżery, które psują walory estetyczne oraz konstrukcyjne materiału. W jaki sposób zabezpieczyć metal przed korozją?

Read more

Sprzęt do malowania proszkowego – co jest niezbędne?

mężczyzna w warsztacie wyposażonym w sprzęt do malowania proszkowego

Malowanie proszkowe w krótkim czasie przeszło drogę od wyspecjalizowanej i drogiej metody lakierowania, po ogólnodostępny sposób, który stosowany jest praktycznie wszędzie – od części samochodowych, sprzętu AGD po stelaże i słupki uliczne. Jakiego sprzętu do malowania proszkowego potrzebujemy, aby stworzyć idealnie gładką i jednolitą powłokę na metalowych powierzchniach?

Read more

Farby proszkowe – jak transportować i przechowywać

malowanie proszkowe odpowiednio przechowywanymi farbami proszkowymi

Malowanie proszkowe to kusząca alternatywa dla lakierowania z użyciem farb ciekłych. Skuteczność, dokładność i solidna powłoka to nie jedyne zalety lakierów proszkowych. Dzięki wyeliminowaniu szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników malowanie elektrostatyczne ma również pozytywny wpływ na otoczenie. W jakich warunkach przewozić i przechowywać farby proszkowe, aby zachować ich właściwości przez wiele miesięcy?

Read more

1 2
top